מסלול מורים 

צרו קשר

מזכירות החוג: אורלית קיסר
שעות קבלה: א' - 11:30-14:30, ב'-ה' - 10:00-13:00
מדעי הרוח, חדר 4607
02-5883936, orlitk@savion.huji.ac.il

ראש החוג:  פרופ' יוסי מורי
yossi.maurey@mail.huji.ac.il

יועץ לתלמידי .B.A ו-.M.A: ד"ר אסף שלג
02-5882253, shelleg.assaf@mail.huji.ac.il

 

פרופ' דליה כהן (מאחור) ופרופ' רות כץ

 

f049c8edaa2900cea699888f5b089385

c403d7595d0a98a60ec3d50e8f5ed89d

מסלול מורים 

החוג למוסיקולוגיה באוניברסיטה העברית מציע לימודים לתואר שני למורים למוזיקה — לימודים שמטרתם חשיפה לספרויות מחקריות בתחומים כמו מוזיקולוגיה היסטורית מימי הביניים ועד המאה העשרים ואחת, אתנומוזיקולוגיה, מוזיקות של היהודים, מוזיקות פופולאריות, קוגניציה מוזיקלית, לימודי תרבות ומוזיקה ואנליזה מוזיקלית, לצד פיתוח טכניקות מחקר וכתיבה על מוזיקה. 

הלימודים למורים לתואר שני מוצעים בשלושה מסלולים: 

תואר שני עיוני

תואר שני עיוני ולצידו תעודת הוראה

תואר שני מחקרי (עם תזה)

 

תואר שני עיוני — בעלי תואר ראשון יוכלו להיכנס לתואר שני עיוני ללא השלמות במוזיקולוגיה או קורסים אנגלית. מסלול זה בנוי מ 20 קורסים סמסטריאליים: 18 מהם במוזיקולוגיה ועוד 2 קורסים מחוץ לחוג (לבחירתכם.ן). במסגרת הקורסים האלה יש לכתוב 2 עבודות סמינריונית. במסלול זה ניתן להגיש בקשות למלגה החל מהסמטר השני ללימודים.

תואר שני עיוני ולצידו תעודת הוראה — בעלי תואר ראשון יוכלו להיכנס לתואר שני עיוני ללא השלמות במוזיקולוגיה או קורסים אנגלית. מסלול זה בנוי מ 20 קורסים סמסטריאליים: 18 מהם במוזיקולוגיה ועוד 2 קורסים מחוץ לחוג (לבחירתכם.ן). במסגרת הקורסים האלה יש לכתוב 2 עבודות סמינריונית (לבחירתכם.ן). במסלול זה ניתן להגיש בקשות למלגה החל מהסמטר השני ללימודים. נוסף על כך תעודת ההוראה דורשת קורסים נוספים. החוג למוזיקולוגיה מתחייב לסבסד עד 60% מעלות תעודת ההוראה. לפרטים נוספים ראו כאן
*לימודי ההוראה הם בנוסף ללימודי התואר ואינם תלויים בו.

תואר שני מחקרי — התואר המחקרי בא לפתח טכניקות קריאה וכתיבה על מנת להכשיר אתכם לכתיבת מחקר מקורי ולקחת צעדים ראשונים בפרסום המחקר שלכם. בוגרי מסלול זה יוכלו להמשיך לאחר מכן ללימודים לתואר דוקטור. במסלול זה ידרשו לימודי השלמה שהיקפם ייקבע על פי גליון הציונים של התואר הראשון של המועמד/ת. מלבד לימודי ההשלמה יש לקחת 12 קורסים במוזיקולוגיה, 2 קורסים מחוץ לחוג, שפה זרה שנייה ברמת מתקדמים (או 4 קורסים משלימי מחקר) בנוסף לכתיבה של עבודה סמינריונית אחת, וכמובן כתיבת תיזה. במסלול זה ניתן להגיש בקשות למלגה החל מהסמטר השני ללימודים.

מרבית הקורסים בכל שלושת המסלולים מרוכזים בימי שלישי,
על מנת להקל עליכם לארגן את שעות ההוראה במקביל ללימודים באוניברסיטה
מומלץ, אם כן, לפנות את יום שלישי כולו ללימודים

book wall