תזמורת האוניברסיטה העברית

תזמורת האוניברסיטה העברית הוקמה בדצמבר 1989 בשיתוף עם "בית הלל" והאוניברסיטה העברית. מאז שנת 2007 מהווה התזמורת חלק מן הפקולטה למדעי הרוח ונמצאת בחסות החוג למוסיקולוגיה. התזמורת היא שילוב ייחודי של סטודנטים, ישראלים ותלמידים מחו״ל, עולים מברית המועצות לשעבר, חברי הפקולטות השונות באוניברסיטה העברית ונגנים ירושלמים אחרים.

ככלל, חברי התזמורת פועלים בהתנדבות, אך עולים וסטודנטים אחדים נהנים ממלגה צנועה. תחת הנהגתה המסורה של מייסדת התזמורת, אניטה קמיאן, ערכה התזמורת מספר קונצרטים שזכו להצלחה רבה. התזמורת משמשת למוסיקאים העולים לא רק מקום שבו הם יכולים להמשיך בפעילותם המוסיקלית, אלא גם רשת תמיכה. תפקיד חשוב נוסף של תזמורת האוניברסיטה העברית הוא לשמש אכסניה לסולנים צעירים ומוכשרים הנמצאים בראשית הקריירה שלהם, ולהעניק להם הזדמנות להופיע בליווי תזמורת.
 

  

רבים מן המוסיקאים הצעירים שהיו חברים וסולנים בתזמורת מצאו עם השנים את מקומם במוסדות מוסיקליים חשובים, ובהם התזמורת הפילהרמונית הישראלית, התזמורת הסימפונית ירושלים ורביעיית כרמל, או זכו במשרות הוראה בארץ ובחו״ל. משנת 2008 מוזמנים תלמידי האוניברסיטה העברית לקונצרטים של תזמורת האוניברסיטה העברית ללא תשלום.

 

התזמורת נסמכת אך ורק על תרומות פרטיות, ולכן תמיכתכם חיונית להמשך פעילותה. המעוניינים לתרום מוזמנים ליצור עמנו קשר בדוא"ל HebrewUOrchestra@gmail.com או להעביר את תרומתם לאוניברסיטה העברית אל: ד"ר שרה פבלוב, החוג למוסיקולוגיה, האוניברסיטה העברית ירושלים, הר הצופים, ירושלים 91905, ישראל. נשמח לתאם עמכם מפגש ולשוחח אתכם על קידומה העתידי של תזמורת האוניברסיטה העברית.

 מעוניינים להצטרף לתזמורת האוניברסיטה?

צרו עמנו קשר בדוא"ל: hebrewUorchestra@gmail.com