התכנית המשותפת עם בית הספר למנהל עסקים

התכנית המשותפת לתואר ראשון במנהל עסקים ומוסיקולוגיה 

 

תמיד רציתם ללמוד מוסיקה ולא ידעתם מה עושים עם זה?

התכנית המשותפת במנהל עסקים ומוסיקולוגיה היא תכנית לימודים דו-חוגית חדשה וייחודית, המשלבת לימודי בוגר במנהל עסקים ובמוסיקולוגיה. התכנית פותחת בפניכם את כל האפשרויות העתידיות שפתוחות לבוגרי מנהל עסקים ומוסיקולוגיה, ובנוסף מכינה אתכם להשתלב בתפקידים ניהוליים במוסדות תרבות בכלל ובמוסדות מוסיקה בפרט. הלימודים בתכנית משלבים הבנה עסקית ואמנותית של האופן בו מוסדות תרבות ואמנות מנוהלים ומקנים לכם מערך כישורים ייחודי שיאפשר לכם להפוך את האהבה למוסיקה למקצוע מבוקש בעולם התרבות. 

מה לומדים?

הסטודנטים לומדים במסלול לתואר ראשון במנהל עסקים ובמוסיקולוגיה. בנוסף, זוכים התלמידים להכשרה מיוחדת בקורסים ייעודיים לתכנית העוסקים בחשיפה למגוון תחומי האמנויות, בחוויה האמנותית, בניהול בישראל, ועוד. מהשבוע הראשון ללימודים יוצאים התלמידים לשטח ומבקרים במגוון אירועי תרבות (קונצרטים, מופעים, הצגות, תערוכות וכו') על מנת להכיר באופן מעמיק את ההיצע האמנותי הירושלמי והישראלי. במקביל לביקור באירועים נפגשים התלמידים גם עם מנהלי מוסדות אמנות מובילים כגון הצוללת הצהובה, בית הקונפדרציה, מוזיאון על התפר, מרכז פליציה בלומנטל, תיאטרון ירושלים ועוד, ומקבלים הצצה נדירה להתנהלותם של המוסדות מאחורי הקלעים. התכנית כוללת גם סדנאות המועברות על ידי טובי המרצים ומקנות לסטודנטים הכשרה בנושאים ייעודיים כגון פיתוח אסטרטגיית שיווק דיגיטלי לארגוני אמנות, פיתוח משאבים לארגוני אמנות, זכויות יוצרים באמנויות ועוד. במהלך הלימודים גם משתתפים התלמידים בהתמחות מעשית, שבמסגרתה הם זוכים להתנסות בעבודה בשטח במוסד תרבות ישראלי מוביל. 

מה עושים עם זה? 

עובדים בתזמורת, במשרד הפקות, ברדיו, בבית האופרה, בתאטרון, במוזיאון ובמוסדות תרבות שונים בתפקידים ניהוליים ואחרים; משתלבים בתפקידי ניהול אמנויות ברשויות מקומיות ומשרדי ממשלה; עוסקים בהוראה; עובדים כמנהלים; ממשיכים ללמוד לתארים מתקדמים ומשתלבים באקדמיה. 

מנהל עסקים מוזיקולוגיה

למידע נוסף: 

קרן כהן, רכזת אקדמית של התכנית: 050-2211989  keren.cohen@mail.huji.ac.il