תואר ראשון (מלגות לכל תלמידי שנה א׳)

לשנתון לימודים במסלול מוסיקולוגיה בוגר ראשי

תואר ראשון במוסיקולוגיה במסלול דו חוגי עם חוג נוסף לבחירתכם

החוג למוסיקולוגיה מציע תכנית לימודים ובה שלוש מגמות התמחות עיקריות: היסטוריה ותיאוריה של המוסיקה במערב, קוגניציה, ואתנומוסיקולוגיה. התכנית עוסקת בשאלות יסוד כמו דינמיקת השינוי של המוסיקה על ציר הזמן ההיסטורי, אבולוציה מול רבולוציה במוסיקה, חוקים תחביריים במוסיקה, מסורות מוסיקליות בכתב ובע״פ מחוץ למערב, מוסיקות דתיות, מוסיקות של היהודים באירופה ובארצות האסלאם, מוסיקה ומוח, ועוד.

בלעדי באוניברסיטה העברית

החל משנת הלימודים הקרובה (2019-2018) , סטודנטים שיתקבלו למוסיקולוגיה במסלול בוגר ראשי יהיו זכאים למלגה בגובה חצי שכר הלימוד.

מה עושים עם זה?

עבודה בתקשורת כמבקרים, בעלי טורים בכתיבה על אודות מוסיקה ותרבות בעיתונות הכתובה והאלקטרונית. ניהול מוסדות תרבות: תואר במוסיקולוגיה הוא יתרון בניהול מוסדות תרבות מהרמה המוניציפאלית ועד הממשלתית. השתלבות בחברות הייטק העוסקות במחקר ופיתוח של מאגרי מידע של מוסיקה ושירותי מוסיקה דיגיטליים. ולימודי המשך לתעודת הוראה ועיסוק בהוראה; עיסוק בתרפיה במוסיקה; המשך לימודים מתקדמים במחקר מוסיקולוגי בארץ ובעולם.

מוסיקולוגיה

מעבדת הלומדה

החוג מעמיד לרשות התלמידים מעבדת לומדה, הכוללת מערכות ממוחשבות לתרגול עצמי במגוון של תחומי מיומנות מוסיקלית, ביניהם פיתוח שמיעה ונגינת מהלכים הרמוניים. הדרכה טכנית מוסיקלית למשתמשים ניתנת במקום.

סדנאות וקונצרטי תלמידים

בנוסף ללימודי החובה והבחירה הרגילים מקיים החוג פעם בשנתיים סדנה למוסיקה אינדונזית הנערכת על מערכת כלי גמלאן אותנטית, בהדרכת מורה השולט בפרקטיקה, בתאוריה ובאסתטיקה של תרבות מוסיקלית זו. כמו כן מתארגנות במהלך השנה קבוצות לנגינת מוסיקה קאמרית. קבוצות אלו וכן יחידים מוזמנים להופיע בנגינתם במסגרת קונצרט התלמידים המתקיים בסוף כל סמסטר. 

מקהלת האוניברסיטה / תזמורת האוניברסיטה

סטודנטים בחוג יוכלו לקחת חלק פעיל במקהלת האוניברסיטה ואו בתזמורת האוניברסיטה. הסטודנטים רשאים לבחור בשתי מסגרות אלו על פי רצונם והכשרתם. בשתיהן יתקיימו מבחני כניסה. ניתן להמשיך פעילות זו לאורך שנת לימודים נוספת במסגרת לימודי הבחירה. קורסי המקהלה/תזמורת מדווחים לתלמידים כ"השתתפות פעילה".

חדרי אימון

חדרי אימונים עם פסנתר עומדים לרשות התלמידים. בתיאום מראש עם מזכירות החוג.

כללים ונהלים, תשע"ז  (PDF)

קובץ זה רלוונטי למי שהחלו את לימודיהם בשנת הלימודים הנוכחית. לצפייה בשנתונים משנים קודמות לחצו כאן, בחרו את השנה הרלוונטית בראש הדף ואחר כך לחצו על כפתור "צפייה בפרק" בשורה של מוסיקולוגיה. לרשימת הקורסים במסלול בוגר ראשי לחצו כאן. רשימת הקורסים במסלולים נוספים ניתן לנווט למסלול המתאים באמצעות "עבור מסלולבקישור. לרשימת מסלולי הלימודים בחוג למוזיקולוגיה לחצו כאן

חשבונאות

 

דברו איתנו

יועץ לבוגר        | ד"ר אסף שלג shelleg.assaf@mail.huji.ac.il  

מזכירות החוג  |  גב' אורלית קיסר, 02-5883936, orlitk@savion.huji.ac.il

אתר החוג        |  huji.musicology.ac.il

הפייסבוק החוגי |  http://www.facebook.com/Huji.Musicology

 

סרטון החוג למוסיקולוגיה באוניברסיטה העברית

מוסיקולוגיה משפטים