תואר ראשון

לשנתון לימודים במסלול מוסיקולוגיה בוגר ראשי

 

הלימודים בתכנית מעמיקים בשני נושאים מרכזיים:

תולדות המוסיקה המערבית – נעסוק בהיסטוריה של המוסיקה מראשיתה המתועדת ועד ימינו (ימי-הביניים, רנסאנס, בארוק, קלאסיקה, רומנטיקה, בין רומנטיקה ומודרניזם, המוסיקה במאה ה-20, מוסיקה בת-זמננו) בהקשריה התרבותיים והחברתיים השונים.

השפה המוסיקלית המערבית – נרחיב בלימודי תאוריה ואנאליזה של מוסיקה טונלית ואטונלית (הרמוניה, קונטרפונקט, סולפז' ושיטות ניתוח). הסטודנטים בתכנית ייהנו מלימודים בנושאים נוספים כדוגמת: מוסיקה חוץ-מערבית, מוסיקה יהודית, מוסיקה פופולרית, פסיכואקוסטיקה ותורת הכלים, סוגיות באסתטיקה מוסיקלית, יסודות אידאולוגיים במוסיקה, קוגניציה מוסיקלית ועוד.

מעבדת הלומדה

החוג מעמיד לרשות התלמידים מעבדת לומדה, הכוללת מערכות ממוחשבות לתרגול עצמי במגוון של תחומי מיומנות מוסיקלית, ביניהם פיתוח שמיעה ונגינת מהלכים הרמוניים. הדרכה טכנית מוסיקלית למשתמשים ניתנת במקום.

סדנאות וקונצרטי תלמידים

בנוסף ללימודי החובה והבחירה הרגילים מקיים החוג פעם בשנתיים סדנה למוסיקה אינדונזית  הנערכת על מערכת כלי גמלאן אותנטית, בהדרכת מורה השולט בפרקטיקה, בתאוריה ובאסתטיקה של תרבות מוסיקלית זו. כמו כן מתארגנות במהלך השנה קבוצות לנגינת מוסיקה קאמרית. קבוצות אלו וכן יחידים מוזמנים להופיע בנגינתם במסגרת קונצרט התלמידים המתקיים בסוף כל סמסטר. 

מקהלת האוניברסיטה / תזמורת האוניברסיטה

ההשתתפות במקהלת האוניברסיטה או בתזמורת האוניברסיטה הנה חובה למשך שנה לכל תלמידי החוג הלומדים לתואר הראשון. התלמידים רשאים לבחור באחת משתי מסגרות אלו על פי רצונם והכשרתם. בשתיהן יתקיימו מבחני כניסה. ניתן להמשיך פעילות זו לאורך שנת לימודים נוספת במסגרת לימודי הבחירה. קורסי המקהלה/תזמורת מדווחים לתלמידים כ"השתתפות פעילה".

חדרי אימון

חדרי אימונים עם פסנתר עומדים לרשות התלמידים בתיאום מראש עם מזכירות החוג.

כללים ונהלים, תשע"ז  (PDF)

קובץ זה רלוונטי למי שהחלו את לימודיהם בשנת הלימודים הנוכחית. לצפייה בשנתונים משנים קודמות לחצו כאן, בחרו את השנה הרלוונטית בראש הדף ואחר כך לחצו על כפתור "צפייה בפרק" בשורה של מוסיקולוגיה.

 

לרשימת הקורסים במסלול בוגר ראשי לחצו כאן

רשימת הקורסים במסלולים נוספים ניתן לנווט למסלול המתאים באמצעות "עבור מסלולבקישור.

לרשימת מסלולי הלימודים בחוג למוזיקולוגיה לחצו כאן

 

יש לכם בגרות במוסיקה בהיקף 5 יחידות ומעלה?

בואו ללמוד על חשבוננו בחוג למוסיקולוגיה באונברסיטה העברית!

השאירו פרטים כאן עד ה30.9.2017 וניצור אתכם קשר בהקדם. 

 

סרטון החוג למוסיקולוגיה באוניברסיטה העברית