תוכניות לימודים

צרו קשר

המזכירות פתוחה בין הימים:

א' - 11:30-14:30
ב'-ה' - 10:00-13:00
אורלית קיסר, מזכירת החוג - 02-588-3936
orlitk@savion.huji.ac.il
יועץ לתלמידי .B.A ו-.M.A: ד"ר אסף שלג - 02-5882253

shelleg.assaf@mail.huji.ac.il

מסלול .B.A מיוחד עם האקדמיה למוסיקה

התכנית המשותפת מאפשרת שילוב של הלימודים באקדמיה לקראת התואר B.Mus. בביצוע או ביצירה או B.Ed.Mus בחינוך מוסיקלי, ביחד עם לימודים בחוג למוסיקולוגיה באוניברסיטה לקראת התוארB.A, במסלול משותף המקנה את התואר B.A.Mus. בכך המסלול מציע לשלב את לימודי ההתמחות במקצוע הראשי בתחומי הביצוע או היצירה וסל הלימוד הרחב באקדמיה יחד עם לימודי מוסיקולוגיה בדגש על הרחבת ההיבט העיוני בהיצע קורסים וסמינרים מגוון בתחומי המוסיקולוגיה ההיסטורית, תיאוריה/אנליזה בז'אנרים ותקופות שונות, קוגניציה, שיטות מחקר וכדומה.

עבור מי המסלול?

המסלול המשותף מתאים לסטודנטים המבקשים להשתלב בעתיד בתכניות לימודים לתארים מתקדמים בכיוון מחקרי ולכל מי שהצד העיוני אקדמי חשוב לה או לו. בוגרי המסלול המשותף שיבחרו ללמוד לתואר שני M.A באוניברסיטה העברית יהיו פטורים מהשלמות לקראת קבלה ללימודים לתואר זה באוניברסיטה. מסלול זה הינו תובעני, יוקרתי ומתאים במיוחד לסטודנטים מצטיינים הרוצים להרחיב את קשת השכלתם.

מה לומדים?

המסלול המרכזי בתוכנית המשותפת כולל לימוד מקצועות התיאוריה, המיומנות, ועוד לפי דרישות המסלול באקדמיה + לימודי היסטוריה של המוסיקה, מיומנויות קריאה וכתיבה אקדמיות, מוסיקה יהודית וישראלית, וכן קורסי בחירה בחוג ומחוצה לו.

מתקיים מסלול נוסף של לימודים משותפים בין האקדמיה למוסיקה ומחול לבין האוניברסיטה (בחוג שאינו החוג למוסיקולוגיה). גם במסגרת זו הקורסים ההיסטוריים נלקחים בחוג למוסיקולוגיה. 

לפרטים נוספים על תוכניות הלימודים יש לפנות ליועץ החוג ד"ר אסף שלג shelleg.assaf@mail.huji.ac.il  ולמזכירת החוג אורלית קיסר orlitk@savion.huji.ac.il